72 A. Ba PES 2009
| Name | A. Ba |
|---|---|
| ID | 38230 |
| Nationality | Senegal |
| Club | Havre Athletic Club |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 32 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 187cm |
| Weight | 84kg |
| Shirt Number | 18 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
48
Attack
72
Defence
82
Body Balance
74
Stamina
80
Top Speed
70
Acceleration
70
Response
67
Agility
68
Dribble Accuracy
67
Dribble Speed
67
Short Pass Accuracy
66
Short Pass Speed
67
Long Pass Accuracy
73
Long Pass Speed
60
Shot Accuracy
73
Shot Power
59
Shot Technique
61
Free Kick Accuracy
60
Swerve
81
Header
79
Jump
69
Technique
59
Aggression
66
Mentality
50
GK Skills
70
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
| Name | A. Ba |
|---|---|
| ID | 38230 |
| Nationality | Senegal |
| Club | Havre Athletic Club |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 32 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 187cm |
| Weight | 84kg |
| Shirt Number | 18 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
