67 A. Barragan PES 2008
| Name | A. Barragan |
|---|---|
| Full Name | Antonio Barragán |
| ID | 33250 |
| Nationality | Spain |
| Club | Deportivo La Coruña |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 19 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
69
Attack
71
Defence
77
Body Balance
75
Stamina
79
Top Speed
72
Acceleration
68
Response
69
Agility
67
Dribble Accuracy
66
Dribble Speed
66
Short Pass Accuracy
65
Short Pass Speed
68
Long Pass Accuracy
67
Long Pass Speed
57
Shot Accuracy
81
Shot Power
60
Shot Technique
57
Free Kick Accuracy
59
Swerve
69
Header
76
Jump
66
Technique
73
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
65
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Long Throw
| Name | A. Barragan |
|---|---|
| Full Name | Antonio Barragán |
| ID | 33250 |
| Nationality | Spain |
| Club | Deportivo La Coruña |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 19 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
