73 A. Colunga PES 2009
| Name | A. Colunga |
|---|---|
| Full Name | Adrián Colunga |
| ID | 38472 |
| Nationality | Spain |
| Club | Rhu Azul/Blanco |
| National Team | None |
| Position | WF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 172cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 11 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
77
Attack
43
Defence
69
Body Balance
78
Stamina
83
Top Speed
84
Acceleration
75
Response
87
Agility
83
Dribble Accuracy
85
Dribble Speed
68
Short Pass Accuracy
63
Short Pass Speed
76
Long Pass Accuracy
65
Long Pass Speed
75
Shot Accuracy
72
Shot Power
73
Shot Technique
70
Free Kick Accuracy
71
Swerve
70
Header
74
Jump
83
Technique
74
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
68
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Reaction
- Outside of the Boot
| Name | A. Colunga |
|---|---|
| Full Name | Adrián Colunga |
| ID | 38472 |
| Nationality | Spain |
| Club | Rhu Azul/Blanco |
| National Team | None |
| Position | WF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 172cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 11 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
