72 A. Da Silva PES 2010
| Name | A. Da Silva |
|---|---|
| ID | 8517 |
| Nationality | Brazil |
| Club | FC Basel 1893 |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 31 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 175cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 25 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
75
Attack
58
Defence
74
Body Balance
75
Stamina
75
Top Speed
76
Acceleration
73
Response
76
Agility
78
Dribble Accuracy
72
Dribble Speed
82
Short Pass Accuracy
78
Short Pass Speed
80
Long Pass Accuracy
79
Long Pass Speed
73
Shot Accuracy
78
Shot Power
72
Shot Technique
77
Free Kick Accuracy
80
Swerve
67
Header
71
Jump
81
Technique
69
Aggression
70
Mentality
50
GK Skills
69
Team Work
5
Condition
Skills
- S02 Passer
| Name | A. Da Silva |
|---|---|
| ID | 8517 |
| Nationality | Brazil |
| Club | FC Basel 1893 |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 31 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 175cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 25 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
