67 A. Dominguez PES 2010
| Name | A. Dominguez |
|---|---|
| ID | 40668 |
| Nationality | Spain |
| Club | C. Atlético Madrid |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 189cm |
| Weight | 83kg |
| Shirt Number | 18 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
58
Attack
72
Defence
77
Body Balance
76
Stamina
72
Top Speed
70
Acceleration
71
Response
67
Agility
71
Dribble Accuracy
67
Dribble Speed
73
Short Pass Accuracy
74
Short Pass Speed
73
Long Pass Accuracy
72
Long Pass Speed
54
Shot Accuracy
73
Shot Power
53
Shot Technique
52
Free Kick Accuracy
50
Swerve
73
Header
74
Jump
73
Technique
55
Aggression
69
Mentality
50
GK Skills
68
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | A. Dominguez |
|---|---|
| ID | 40668 |
| Nationality | Spain |
| Club | C. Atlético Madrid |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 189cm |
| Weight | 83kg |
| Shirt Number | 18 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
