63 A. Hernandez PES 2010
| Name | A. Hernandez |
|---|---|
| Full Name | Abel Hernández |
| ID | 38951 |
| Nationality | Uruguay |
| Club | U.S.C. Palermo |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 186cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 90 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
70
Attack
30
Defence
70
Body Balance
72
Stamina
80
Top Speed
74
Acceleration
66
Response
72
Agility
74
Dribble Accuracy
70
Dribble Speed
64
Short Pass Accuracy
64
Short Pass Speed
63
Long Pass Accuracy
63
Long Pass Speed
68
Shot Accuracy
75
Shot Power
74
Shot Technique
58
Free Kick Accuracy
55
Swerve
74
Header
80
Jump
74
Technique
82
Aggression
60
Mentality
50
GK Skills
60
Team Work
3
Condition
Skills
| Name | A. Hernandez |
|---|---|
| Full Name | Abel Hernández |
| ID | 38951 |
| Nationality | Uruguay |
| Club | U.S.C. Palermo |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 186cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 90 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
