74 A. Marshall PES 2010
| Name | A. Marshall |
|---|---|
| ID | 40561 |
| Nationality | England |
| Club | West Midlands Village |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 34 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 188cm |
| Weight | 86kg |
| Shirt Number | 33 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
77
Defence
84
Body Balance
58
Stamina
65
Top Speed
64
Acceleration
80
Response
63
Agility
54
Dribble Accuracy
54
Dribble Speed
56
Short Pass Accuracy
55
Short Pass Speed
50
Long Pass Accuracy
58
Long Pass Speed
40
Shot Accuracy
79
Shot Power
40
Shot Technique
40
Free Kick Accuracy
42
Swerve
45
Header
70
Jump
52
Technique
60
Aggression
76
Mentality
78
GK Skills
70
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | A. Marshall |
|---|---|
| ID | 40561 |
| Nationality | England |
| Club | West Midlands Village |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 34 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 188cm |
| Weight | 86kg |
| Shirt Number | 33 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
