61 A. Pit PES 2008
| Name | A. Pit |
|---|---|
| ID | 37142 |
| Nationality | Romania |
| Club | Roma |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 188cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 26 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
60
Attack
65
Defence
82
Body Balance
73
Stamina
78
Top Speed
72
Acceleration
72
Response
65
Agility
69
Dribble Accuracy
65
Dribble Speed
69
Short Pass Accuracy
63
Short Pass Speed
70
Long Pass Accuracy
73
Long Pass Speed
65
Shot Accuracy
79
Shot Power
65
Shot Technique
63
Free Kick Accuracy
62
Swerve
75
Header
70
Jump
72
Technique
63
Aggression
66
Mentality
50
GK Skills
69
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | A. Pit |
|---|---|
| ID | 37142 |
| Nationality | Romania |
| Club | Roma |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 188cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 26 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
