74 A. Ramos PES 2010
| Name | A. Ramos |
|---|---|
| Full Name | Adrián Ramos |
| ID | 40751 |
| Nationality | Colombia |
| Club | Free Agent |
| National Team | Colombia |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 185cm |
| Weight | 76kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
74
Attack
35
Defence
83
Body Balance
73
Stamina
82
Top Speed
78
Acceleration
75
Response
72
Agility
79
Dribble Accuracy
77
Dribble Speed
66
Short Pass Accuracy
69
Short Pass Speed
68
Long Pass Accuracy
68
Long Pass Speed
73
Shot Accuracy
78
Shot Power
76
Shot Technique
55
Free Kick Accuracy
55
Swerve
77
Header
83
Jump
79
Technique
85
Aggression
66
Mentality
50
GK Skills
65
Team Work
4
Condition
Skills
- Scoring
| Name | A. Ramos |
|---|---|
| Full Name | Adrián Ramos |
| ID | 40751 |
| Nationality | Colombia |
| Club | Free Agent |
| National Team | Colombia |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 185cm |
| Weight | 76kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
