70 A. Reyes PES 2010
| Name | A. Reyes |
|---|---|
| Full Name | Abdón Reyes |
| ID | 39784 |
| Nationality | Bolivia |
| Club | Free Agent |
| National Team | Bolivia |
| Position | SB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 165cm |
| Weight | 60kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
68
Attack
62
Defence
70
Body Balance
81
Stamina
75
Top Speed
78
Acceleration
72
Response
81
Agility
81
Dribble Accuracy
80
Dribble Speed
70
Short Pass Accuracy
68
Short Pass Speed
72
Long Pass Accuracy
72
Long Pass Speed
65
Shot Accuracy
72
Shot Power
63
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
60
Swerve
63
Header
72
Jump
75
Technique
75
Aggression
68
Mentality
50
GK Skills
71
Team Work
5
Condition
Skills
| Name | A. Reyes |
|---|---|
| Full Name | Abdón Reyes |
| ID | 39784 |
| Nationality | Bolivia |
| Club | Free Agent |
| National Team | Bolivia |
| Position | SB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 165cm |
| Weight | 60kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
