66 A. Rukavina PES 2010
| Name | A. Rukavina |
|---|---|
| Full Name | Ante Rukavina |
| ID | 38518 |
| Nationality | Croatia |
| Club | Panathinaikos |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 186cm |
| Weight | 79kg |
| Shirt Number | 5 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
72
Attack
40
Defence
77
Body Balance
75
Stamina
85
Top Speed
77
Acceleration
75
Response
84
Agility
74
Dribble Accuracy
77
Dribble Speed
69
Short Pass Accuracy
65
Short Pass Speed
70
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
70
Shot Accuracy
75
Shot Power
77
Shot Technique
63
Free Kick Accuracy
63
Swerve
69
Header
72
Jump
73
Technique
78
Aggression
70
Mentality
50
GK Skills
66
Team Work
4
Condition
Skills
- S01 Reaction
- Dribbling
| Name | A. Rukavina |
|---|---|
| Full Name | Ante Rukavina |
| ID | 38518 |
| Nationality | Croatia |
| Club | Panathinaikos |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 186cm |
| Weight | 79kg |
| Shirt Number | 5 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
