63 Aas PES 2009
| Name | Aas |
|---|---|
| ID | 38285 |
| Nationality | Norway |
| Club | Rosenborg Ballklub |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 186cm |
| Weight | 81kg |
| Shirt Number | 21 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
67
Attack
33
Defence
76
Body Balance
73
Stamina
81
Top Speed
79
Acceleration
73
Response
73
Agility
74
Dribble Accuracy
76
Dribble Speed
67
Short Pass Accuracy
65
Short Pass Speed
64
Long Pass Accuracy
62
Long Pass Speed
68
Shot Accuracy
75
Shot Power
70
Shot Technique
52
Free Kick Accuracy
55
Swerve
69
Header
74
Jump
74
Technique
77
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
64
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
| Name | Aas |
|---|---|
| ID | 38285 |
| Nationality | Norway |
| Club | Rosenborg Ballklub |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 186cm |
| Weight | 81kg |
| Shirt Number | 21 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
