69 Abazisk (Al Sheiba) PES 2010
| Name | Abazisk |
|---|---|
| Real Name | Al Sheiba |
| ID | 105382 |
| Real ID | 39846 |
| Nationality | Oman |
| Club | Free Agent |
| National Team | Oman |
| Position | SB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 77kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
64
Attack
65
Defence
69
Body Balance
78
Stamina
76
Top Speed
76
Acceleration
78
Response
75
Agility
74
Dribble Accuracy
72
Dribble Speed
68
Short Pass Accuracy
69
Short Pass Speed
65
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
68
Shot Accuracy
66
Shot Power
69
Shot Technique
72
Free Kick Accuracy
65
Swerve
66
Header
70
Jump
69
Technique
75
Aggression
66
Mentality
50
GK Skills
72
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | Abazisk |
|---|---|
| Real Name | Al Sheiba |
| ID | 105382 |
| Real ID | 39846 |
| Nationality | Oman |
| Club | Free Agent |
| National Team | Oman |
| Position | SB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 77kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
