71 Abdessadki PES 2008
| Name | Abdessadki |
|---|---|
| ID | 7730 |
| Nationality | Morocco |
| Club | RC Strasbourg |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 176cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 10 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
73
Attack
53
Defence
69
Body Balance
83
Stamina
83
Top Speed
78
Acceleration
75
Response
79
Agility
80
Dribble Accuracy
82
Dribble Speed
74
Short Pass Accuracy
72
Short Pass Speed
70
Long Pass Accuracy
72
Long Pass Speed
71
Shot Accuracy
74
Shot Power
68
Shot Technique
66
Free Kick Accuracy
70
Swerve
75
Header
76
Jump
82
Technique
78
Aggression
72
Mentality
50
GK Skills
69
Team Work
6
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Reaction
- Side
| Name | Abdessadki |
|---|---|
| ID | 7730 |
| Nationality | Morocco |
| Club | RC Strasbourg |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 176cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 10 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
