66 Abeid PES 2010
| Name | Abeid |
|---|---|
| Full Name | Mehdi Abeid |
| ID | 39268 |
| Nationality | France |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 17 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 77kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
66
Attack
52
Defence
76
Body Balance
78
Stamina
80
Top Speed
76
Acceleration
68
Response
72
Agility
75
Dribble Accuracy
76
Dribble Speed
69
Short Pass Accuracy
68
Short Pass Speed
70
Long Pass Accuracy
69
Long Pass Speed
66
Shot Accuracy
77
Shot Power
63
Shot Technique
62
Free Kick Accuracy
59
Swerve
65
Header
75
Jump
72
Technique
70
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
63
Team Work
3
Condition
Skills
| Name | Abeid |
|---|---|
| Full Name | Mehdi Abeid |
| ID | 39268 |
| Nationality | France |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 17 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 77kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players