69 Abnoun PES 2009
| Name | Abnoun |
|---|---|
| Full Name | Djamel Abdoun |
| ID | 30364 |
| Nationality | France |
| Club | FC Nantes |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 65kg |
| Shirt Number | 7 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
72
Attack
45
Defence
75
Body Balance
77
Stamina
75
Top Speed
73
Acceleration
77
Response
75
Agility
80
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
80
Short Pass Accuracy
69
Short Pass Speed
77
Long Pass Accuracy
69
Long Pass Speed
72
Shot Accuracy
73
Shot Power
75
Shot Technique
70
Free Kick Accuracy
72
Swerve
65
Header
71
Jump
78
Technique
70
Aggression
72
Mentality
50
GK Skills
70
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
| Name | Abnoun |
|---|---|
| Full Name | Djamel Abdoun |
| ID | 30364 |
| Nationality | France |
| Club | FC Nantes |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 65kg |
| Shirt Number | 7 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
