73 Abraham PES 2009
| Name | Abraham |
|---|---|
| ID | 38500 |
| Nationality | Argentina |
| Club | FC Basel 1893 |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 188cm |
| Weight | 85kg |
| Shirt Number | 19 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
49
Attack
74
Defence
82
Body Balance
76
Stamina
73
Top Speed
72
Acceleration
74
Response
70
Agility
66
Dribble Accuracy
66
Dribble Speed
65
Short Pass Accuracy
67
Short Pass Speed
64
Long Pass Accuracy
63
Long Pass Speed
56
Shot Accuracy
77
Shot Power
59
Shot Technique
51
Free Kick Accuracy
48
Swerve
74
Header
78
Jump
70
Technique
53
Aggression
63
Mentality
50
GK Skills
70
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Marking
| Name | Abraham |
|---|---|
| ID | 38500 |
| Nationality | Argentina |
| Club | FC Basel 1893 |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 188cm |
| Weight | 85kg |
| Shirt Number | 19 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
