72 Achucarro PES 2010
| Name | Achucarro |
|---|---|
| ID | 37881 |
| Nationality | Paraguay |
| Club | Free Agent |
| National Team | Paraguay |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 174cm |
| Weight | 78kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
76
Attack
38
Defence
82
Body Balance
73
Stamina
76
Top Speed
74
Acceleration
75
Response
73
Agility
83
Dribble Accuracy
72
Dribble Speed
74
Short Pass Accuracy
71
Short Pass Speed
72
Long Pass Accuracy
69
Long Pass Speed
78
Shot Accuracy
74
Shot Power
73
Shot Technique
62
Free Kick Accuracy
58
Swerve
77
Header
68
Jump
82
Technique
79
Aggression
70
Mentality
50
GK Skills
69
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | Achucarro |
|---|---|
| ID | 37881 |
| Nationality | Paraguay |
| Club | Free Agent |
| National Team | Paraguay |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 174cm |
| Weight | 78kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
