60 Acosta PES 2010
| Name | Acosta |
|---|---|
| ID | 37315 |
| Nationality | Venezuela |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 72kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
60
Attack
60
Defence
74
Body Balance
77
Stamina
75
Top Speed
74
Acceleration
73
Response
72
Agility
71
Dribble Accuracy
70
Dribble Speed
69
Short Pass Accuracy
65
Short Pass Speed
68
Long Pass Accuracy
64
Long Pass Speed
60
Shot Accuracy
73
Shot Power
60
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
56
Swerve
68
Header
74
Jump
73
Technique
65
Aggression
63
Mentality
50
GK Skills
63
Team Work
3
Condition
Skills
| Name | Acosta |
|---|---|
| ID | 37315 |
| Nationality | Venezuela |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 72kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players