74 Acquafresca PES 2009
| Name | Acquafresca |
|---|---|
| Full Name | Robert Acquafresca |
| ID | 33130 |
| Nationality | Italy |
| Club | Cagliari Calcio |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 184cm |
| Weight | 67kg |
| Shirt Number | 9 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
79
Attack
32
Defence
77
Body Balance
81
Stamina
83
Top Speed
81
Acceleration
84
Response
79
Agility
75
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
69
Short Pass Accuracy
66
Short Pass Speed
66
Long Pass Accuracy
69
Long Pass Speed
78
Shot Accuracy
75
Shot Power
78
Shot Technique
61
Free Kick Accuracy
66
Swerve
83
Header
85
Jump
79
Technique
92
Aggression
69
Mentality
50
GK Skills
68
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Scoring
- Defensive Positioning
| Name | Acquafresca |
|---|---|
| Full Name | Robert Acquafresca |
| ID | 33130 |
| Nationality | Italy |
| Club | Cagliari Calcio |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 184cm |
| Weight | 67kg |
| Shirt Number | 9 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
