77 Adler PES 2010
| Name | Adler |
|---|---|
| Full Name | René Adler |
| ID | 5636 |
| Nationality | Germany |
| Club | Free Agent |
| National Team | Germany |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 189cm |
| Weight | 80kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
85
Defence
81
Body Balance
58
Stamina
66
Top Speed
68
Acceleration
87
Response
70
Agility
53
Dribble Accuracy
53
Dribble Speed
55
Short Pass Accuracy
53
Short Pass Speed
55
Long Pass Accuracy
60
Long Pass Speed
41
Shot Accuracy
75
Shot Power
41
Shot Technique
42
Free Kick Accuracy
43
Swerve
41
Header
80
Jump
52
Technique
57
Aggression
66
Mentality
78
GK Skills
68
Team Work
5
Condition
Skills
| Name | Adler |
|---|---|
| Full Name | René Adler |
| ID | 5636 |
| Nationality | Germany |
| Club | Free Agent |
| National Team | Germany |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 189cm |
| Weight | 80kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
