70 Adnane PES 2009
| Name | Adnane |
|---|---|
| Full Name | Youssef Adnane |
| ID | 38200 |
| Nationality | France |
| Club | Stade Malherbe Caen |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 71kg |
| Shirt Number | 11 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
69
Attack
44
Defence
68
Body Balance
74
Stamina
78
Top Speed
82
Acceleration
78
Response
85
Agility
83
Dribble Accuracy
78
Dribble Speed
71
Short Pass Accuracy
73
Short Pass Speed
71
Long Pass Accuracy
73
Long Pass Speed
72
Shot Accuracy
71
Shot Power
77
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
62
Swerve
69
Header
74
Jump
74
Technique
79
Aggression
68
Mentality
50
GK Skills
69
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Adnane |
|---|---|
| Full Name | Youssef Adnane |
| ID | 38200 |
| Nationality | France |
| Club | Stade Malherbe Caen |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 71kg |
| Shirt Number | 11 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
