88 Adriano PES 2010
| Name | Adriano |
|---|---|
| ID | 2603 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Free Agent |
| National Team | Brazil |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 189cm |
| Weight | 87kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
85
Attack
33
Defence
90
Body Balance
72
Stamina
82
Top Speed
77
Acceleration
75
Response
75
Agility
82
Dribble Accuracy
80
Dribble Speed
73
Short Pass Accuracy
78
Short Pass Speed
73
Long Pass Accuracy
90
Long Pass Speed
77
Shot Accuracy
97
Shot Power
80
Shot Technique
84
Free Kick Accuracy
83
Swerve
78
Header
85
Jump
84
Technique
85
Aggression
60
Mentality
50
GK Skills
64
Team Work
2
Condition
Skills
- S06 Outside Curve
- Dribbling
- Tactical Dribbling
- Scoring
- Shooting from Distance
| Name | Adriano |
|---|---|
| ID | 2603 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Free Agent |
| National Team | Brazil |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 189cm |
| Weight | 87kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
