68 Aguilar PES 2010
| Name | Aguilar |
|---|---|
| Full Name | Abel Aguilar |
| ID | 4761 |
| Nationality | Colombia |
| Club | Zar Blanco/Azul |
| National Team | Colombia |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 185cm |
| Weight | 82kg |
| Shirt Number | 16 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
70
Attack
70
Defence
78
Body Balance
78
Stamina
75
Top Speed
73
Acceleration
81
Response
76
Agility
76
Dribble Accuracy
70
Dribble Speed
80
Short Pass Accuracy
72
Short Pass Speed
77
Long Pass Accuracy
68
Long Pass Speed
76
Shot Accuracy
77
Shot Power
72
Shot Technique
66
Free Kick Accuracy
66
Swerve
73
Header
72
Jump
82
Technique
68
Aggression
70
Mentality
50
GK Skills
82
Team Work
5
Condition
Skills
- Positioning
| Name | Aguilar |
|---|---|
| Full Name | Abel Aguilar |
| ID | 4761 |
| Nationality | Colombia |
| Club | Zar Blanco/Azul |
| National Team | Colombia |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 185cm |
| Weight | 82kg |
| Shirt Number | 16 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players

