62 Agustien PES 2010
| Name | Agustien |
|---|---|
| Full Name | Kemy Agustien |
| ID | 9104 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | RKC Waalwijk |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 181cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 28 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
68
Attack
66
Defence
79
Body Balance
74
Stamina
76
Top Speed
73
Acceleration
69
Response
74
Agility
72
Dribble Accuracy
74
Dribble Speed
65
Short Pass Accuracy
68
Short Pass Speed
65
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
66
Shot Accuracy
74
Shot Power
70
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
66
Swerve
70
Header
76
Jump
76
Technique
60
Aggression
69
Mentality
50
GK Skills
65
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | Agustien |
|---|---|
| Full Name | Kemy Agustien |
| ID | 9104 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | RKC Waalwijk |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 181cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 28 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
