60 Ahadoram PES 2010
| Name | Ahadoram |
|---|---|
| ID | 105422 |
| Real ID | 39886 |
| Nationality | UAE |
| Club | Free Agent |
| National Team | UAE |
| Position | WF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 169cm |
| Weight | 65kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
68
Attack
34
Defence
65
Body Balance
75
Stamina
85
Top Speed
84
Acceleration
69
Response
75
Agility
71
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
65
Short Pass Accuracy
67
Short Pass Speed
67
Long Pass Accuracy
62
Long Pass Speed
67
Shot Accuracy
70
Shot Power
68
Shot Technique
65
Free Kick Accuracy
62
Swerve
70
Header
78
Jump
68
Technique
78
Aggression
68
Mentality
50
GK Skills
64
Team Work
3
Condition
Skills
| Name | Ahadoram |
|---|---|
| ID | 105422 |
| Real ID | 39886 |
| Nationality | UAE |
| Club | Free Agent |
| National Team | UAE |
| Position | WF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 169cm |
| Weight | 65kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
