75 Ailton PES 2008
| Name | Ailton |
|---|---|
| ID | 35237 |
| Nationality | Brazil |
| Club | F.C. Copenhagen |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 79kg |
| Shirt Number | 7 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
74
Attack
38
Defence
83
Body Balance
83
Stamina
78
Top Speed
82
Acceleration
78
Response
82
Agility
83
Dribble Accuracy
76
Dribble Speed
73
Short Pass Accuracy
72
Short Pass Speed
71
Long Pass Accuracy
72
Long Pass Speed
75
Shot Accuracy
77
Shot Power
83
Shot Technique
65
Free Kick Accuracy
63
Swerve
72
Header
84
Jump
83
Technique
80
Aggression
67
Mentality
50
GK Skills
66
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Ailton |
|---|---|
| ID | 35237 |
| Nationality | Brazil |
| Club | F.C. Copenhagen |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 79kg |
| Shirt Number | 7 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
