71 Ait Ben Idir PES 2009
| Name | Ait Ben Idir |
|---|---|
| Full Name | Jamel Aït Ben Idir |
| ID | 38221 |
| Nationality | France |
| Club | Havre Athletic Club |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 173cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 6 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
63
Attack
66
Defence
76
Body Balance
83
Stamina
77
Top Speed
75
Acceleration
75
Response
75
Agility
72
Dribble Accuracy
77
Dribble Speed
73
Short Pass Accuracy
70
Short Pass Speed
73
Long Pass Accuracy
75
Long Pass Speed
67
Shot Accuracy
78
Shot Power
64
Shot Technique
73
Free Kick Accuracy
70
Swerve
66
Header
78
Jump
78
Technique
66
Aggression
68
Mentality
50
GK Skills
73
Team Work
6
Condition / Fitness
Skills
- Shooting from Distance
| Name | Ait Ben Idir |
|---|---|
| Full Name | Jamel Aït Ben Idir |
| ID | 38221 |
| Nationality | France |
| Club | Havre Athletic Club |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 173cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 6 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
