64 Akpa Akpro PES 2008
| Name | Akpa Akpro |
|---|---|
| ID | 30325 |
| Nationality | France |
| Club | Toulouse F.C. |
| National Team | None |
| Position | WF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 79kg |
| Shirt Number | 27 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
72
Attack
35
Defence
69
Body Balance
81
Stamina
78
Top Speed
80
Acceleration
70
Response
80
Agility
72
Dribble Accuracy
77
Dribble Speed
65
Short Pass Accuracy
63
Short Pass Speed
65
Long Pass Accuracy
65
Long Pass Speed
70
Shot Accuracy
75
Shot Power
74
Shot Technique
65
Free Kick Accuracy
63
Swerve
69
Header
70
Jump
79
Technique
64
Aggression
60
Mentality
50
GK Skills
61
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Akpa Akpro |
|---|---|
| ID | 30325 |
| Nationality | France |
| Club | Toulouse F.C. |
| National Team | None |
| Position | WF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 79kg |
| Shirt Number | 27 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
