67 Alafoyr PES 2010
| Name | Alafoyr |
|---|---|
| ID | 105393 |
| Real ID | 39857 |
| Nationality | Qatar |
| Club | Free Agent |
| National Team | Qatar |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 188cm |
| Weight | 80kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
69
Attack
46
Defence
78
Body Balance
77
Stamina
83
Top Speed
82
Acceleration
69
Response
75
Agility
78
Dribble Accuracy
82
Dribble Speed
72
Short Pass Accuracy
70
Short Pass Speed
69
Long Pass Accuracy
68
Long Pass Speed
65
Shot Accuracy
75
Shot Power
66
Shot Technique
58
Free Kick Accuracy
55
Swerve
68
Header
78
Jump
72
Technique
75
Aggression
67
Mentality
50
GK Skills
65
Team Work
3
Condition
Skills
- Dribbling
| Name | Alafoyr |
|---|---|
| ID | 105393 |
| Real ID | 39857 |
| Nationality | Qatar |
| Club | Free Agent |
| National Team | Qatar |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 188cm |
| Weight | 80kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
