77 Alazacchi (Hasagić) PES 2010
| Name | Alazacchi |
|---|---|
| Real Name | Hasagić |
| ID | 98907 |
| Real ID | 33371 |
| Nationality | Bosnia And Herzegovina |
| Club | Free Agent |
| National Team | Bosnia And Herzegovina |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 186cm |
| Weight | 78kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
79
Defence
81
Body Balance
62
Stamina
65
Top Speed
68
Acceleration
86
Response
68
Agility
52
Dribble Accuracy
48
Dribble Speed
53
Short Pass Accuracy
53
Short Pass Speed
53
Long Pass Accuracy
64
Long Pass Speed
43
Shot Accuracy
80
Shot Power
45
Shot Technique
43
Free Kick Accuracy
46
Swerve
45
Header
81
Jump
47
Technique
60
Aggression
69
Mentality
79
GK Skills
73
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | Alazacchi |
|---|---|
| Real Name | Hasagić |
| ID | 98907 |
| Real ID | 33371 |
| Nationality | Bosnia And Herzegovina |
| Club | Free Agent |
| National Team | Bosnia And Herzegovina |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 186cm |
| Weight | 78kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
