64 Alberto Aguilar PES 2008
| Name | Alberto Aguilar |
|---|---|
| ID | 32458 |
| Nationality | Spain |
| Club | Getafe CF |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 185cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 8 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
68
Attack
64
Defence
79
Body Balance
78
Stamina
80
Top Speed
74
Acceleration
73
Response
74
Agility
71
Dribble Accuracy
72
Dribble Speed
74
Short Pass Accuracy
70
Short Pass Speed
74
Long Pass Accuracy
71
Long Pass Speed
61
Shot Accuracy
79
Shot Power
60
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
62
Swerve
72
Header
75
Jump
74
Technique
65
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
68
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Alberto Aguilar |
|---|---|
| ID | 32458 |
| Nationality | Spain |
| Club | Getafe CF |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 185cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 8 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
