59 Alberto PES 2010
| Name | Alberto |
|---|---|
| ID | 38421 |
| Nationality | Spain |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 65kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
64
Attack
66
Defence
74
Body Balance
74
Stamina
73
Top Speed
70
Acceleration
68
Response
71
Agility
70
Dribble Accuracy
67
Dribble Speed
69
Short Pass Accuracy
66
Short Pass Speed
68
Long Pass Accuracy
67
Long Pass Speed
64
Shot Accuracy
71
Shot Power
62
Shot Technique
56
Free Kick Accuracy
54
Swerve
67
Header
71
Jump
70
Technique
66
Aggression
69
Mentality
50
GK Skills
64
Team Work
3
Condition
Skills
| Name | Alberto |
|---|---|
| ID | 38421 |
| Nationality | Spain |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 65kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players