74 Albin PES 2009
| Name | Albin |
|---|---|
| Full Name | Juan Ángel Albín |
| ID | 35103 |
| Nationality | Uruguay |
| Club | Get Azul |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 179cm |
| Weight | 77kg |
| Shirt Number | 10 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
77
Attack
45
Defence
74
Body Balance
78
Stamina
83
Top Speed
82
Acceleration
74
Response
81
Agility
83
Dribble Accuracy
82
Dribble Speed
75
Short Pass Accuracy
71
Short Pass Speed
75
Long Pass Accuracy
78
Long Pass Speed
73
Shot Accuracy
77
Shot Power
71
Shot Technique
79
Free Kick Accuracy
81
Swerve
70
Header
76
Jump
79
Technique
73
Aggression
68
Mentality
50
GK Skills
72
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Albin |
|---|---|
| Full Name | Juan Ángel Albín |
| ID | 35103 |
| Nationality | Uruguay |
| Club | Get Azul |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 179cm |
| Weight | 77kg |
| Shirt Number | 10 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
