64 Albrechtsen PES 2010
| Name | Albrechtsen |
|---|---|
| ID | 38340 |
| Nationality | Denmark |
| Club | F.C. Copenhagen |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 190cm |
| Weight | 85kg |
| Shirt Number | 30 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
43
Attack
65
Defence
78
Body Balance
73
Stamina
71
Top Speed
71
Acceleration
68
Response
66
Agility
66
Dribble Accuracy
65
Dribble Speed
62
Short Pass Accuracy
63
Short Pass Speed
62
Long Pass Accuracy
65
Long Pass Speed
53
Shot Accuracy
74
Shot Power
53
Shot Technique
52
Free Kick Accuracy
50
Swerve
68
Header
74
Jump
68
Technique
58
Aggression
64
Mentality
50
GK Skills
61
Team Work
3
Condition
Skills
| Name | Albrechtsen |
|---|---|
| ID | 38340 |
| Nationality | Denmark |
| Club | F.C. Copenhagen |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 190cm |
| Weight | 85kg |
| Shirt Number | 30 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
