62 Albrighton PES 2010
| Name | Albrighton |
|---|---|
| Full Name | Marc Albrighton |
| ID | 40281 |
| Nationality | England |
| Club | West Midlands Village |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 188cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 12 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
60
Attack
54
Defence
75
Body Balance
74
Stamina
77
Top Speed
72
Acceleration
66
Response
71
Agility
75
Dribble Accuracy
72
Dribble Speed
70
Short Pass Accuracy
67
Short Pass Speed
68
Long Pass Accuracy
75
Long Pass Speed
57
Shot Accuracy
75
Shot Power
55
Shot Technique
70
Free Kick Accuracy
72
Swerve
68
Header
65
Jump
73
Technique
72
Aggression
63
Mentality
50
GK Skills
63
Team Work
3
Condition
Skills
| Name | Albrighton |
|---|---|
| Full Name | Marc Albrighton |
| ID | 40281 |
| Nationality | England |
| Club | West Midlands Village |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 188cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 12 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
