65 Aldogan PES 2010
| Name | Aldogan |
|---|---|
| ID | 40394 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | Sparta Rotterdam |
| National Team | None |
| Position | WF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 172cm |
| Weight | 66kg |
| Shirt Number | 37 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
66
Attack
36
Defence
65
Body Balance
73
Stamina
75
Top Speed
83
Acceleration
68
Response
86
Agility
80
Dribble Accuracy
82
Dribble Speed
69
Short Pass Accuracy
66
Short Pass Speed
68
Long Pass Accuracy
68
Long Pass Speed
64
Shot Accuracy
71
Shot Power
62
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
60
Swerve
63
Header
72
Jump
81
Technique
78
Aggression
63
Mentality
50
GK Skills
65
Team Work
3
Condition
Skills
- Dribbling
| Name | Aldogan |
|---|---|
| ID | 40394 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | Sparta Rotterdam |
| National Team | None |
| Position | WF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 172cm |
| Weight | 66kg |
| Shirt Number | 37 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
