62 Alemao PES 2010
| Name | Alemao |
|---|---|
| ID | 40239 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Udinese Calcio |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 185cm |
| Weight | 71kg |
| Shirt Number | 17 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
64
Attack
22
Defence
73
Body Balance
70
Stamina
81
Top Speed
74
Acceleration
65
Response
69
Agility
77
Dribble Accuracy
65
Dribble Speed
66
Short Pass Accuracy
63
Short Pass Speed
62
Long Pass Accuracy
64
Long Pass Speed
70
Shot Accuracy
74
Shot Power
74
Shot Technique
52
Free Kick Accuracy
50
Swerve
67
Header
81
Jump
77
Technique
82
Aggression
53
Mentality
50
GK Skills
60
Team Work
3
Condition
Skills
| Name | Alemao |
|---|---|
| ID | 40239 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Udinese Calcio |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 185cm |
| Weight | 71kg |
| Shirt Number | 17 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
