64 Alex Quillo PES 2010
| Name | Alex Quillo |
|---|---|
| ID | 37371 |
| Nationality | Spain |
| Club | Alm Rojo/Blanco |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 14 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
65
Attack
68
Defence
76
Body Balance
75
Stamina
72
Top Speed
73
Acceleration
71
Response
75
Agility
70
Dribble Accuracy
68
Dribble Speed
73
Short Pass Accuracy
70
Short Pass Speed
72
Long Pass Accuracy
68
Long Pass Speed
64
Shot Accuracy
70
Shot Power
66
Shot Technique
67
Free Kick Accuracy
63
Swerve
67
Header
71
Jump
70
Technique
65
Aggression
69
Mentality
50
GK Skills
68
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | Alex Quillo |
|---|---|
| ID | 37371 |
| Nationality | Spain |
| Club | Alm Rojo/Blanco |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 14 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
