73 Aliadzade PES 2010
| Name | Aliadzade |
|---|---|
| ID | 54149 |
| Nationality | Turkey |
| Club | Mfk Trnolevoce |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 186cm |
| Weight | 79kg |
| Shirt Number | 2 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
68
Attack
80
Defence
72
Body Balance
75
Stamina
82
Top Speed
78
Acceleration
68
Response
74
Agility
68
Dribble Accuracy
74
Dribble Speed
65
Short Pass Accuracy
65
Short Pass Speed
73
Long Pass Accuracy
68
Long Pass Speed
60
Shot Accuracy
71
Shot Power
63
Shot Technique
55
Free Kick Accuracy
55
Swerve
69
Header
77
Jump
72
Technique
66
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
73
Team Work
2
Condition
Skills
| Name | Aliadzade |
|---|---|
| ID | 54149 |
| Nationality | Turkey |
| Club | Mfk Trnolevoce |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 186cm |
| Weight | 79kg |
| Shirt Number | 2 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
