74 Alla PES 2009
| Name | Alla |
|---|---|
| Full Name | Hassane Alla |
| ID | 6890 |
| Nationality | Morocco |
| Club | Havre Athletic Club |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 180cm |
| Weight | 79kg |
| Shirt Number | 24 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
75
Attack
41
Defence
82
Body Balance
79
Stamina
84
Top Speed
84
Acceleration
80
Response
75
Agility
78
Dribble Accuracy
82
Dribble Speed
75
Short Pass Accuracy
74
Short Pass Speed
77
Long Pass Accuracy
74
Long Pass Speed
72
Shot Accuracy
80
Shot Power
67
Shot Technique
79
Free Kick Accuracy
78
Swerve
72
Header
75
Jump
80
Technique
80
Aggression
79
Mentality
50
GK Skills
72
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Alla |
|---|---|
| Full Name | Hassane Alla |
| ID | 6890 |
| Nationality | Morocco |
| Club | Havre Athletic Club |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 180cm |
| Weight | 79kg |
| Shirt Number | 24 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
