76 Alnwick PES 2009
| Name | Alnwick |
|---|---|
| ID | 32201 |
| Nationality | England |
| Club | North East London |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 188cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 27 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
78
Defence
78
Body Balance
63
Stamina
62
Top Speed
63
Acceleration
86
Response
67
Agility
49
Dribble Accuracy
53
Dribble Speed
53
Short Pass Accuracy
53
Short Pass Speed
50
Long Pass Accuracy
58
Long Pass Speed
43
Shot Accuracy
76
Shot Power
44
Shot Technique
40
Free Kick Accuracy
40
Swerve
49
Header
82
Jump
49
Technique
60
Aggression
72
Mentality
78
GK Skills
65
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
| Name | Alnwick |
|---|---|
| ID | 32201 |
| Nationality | England |
| Club | North East London |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 188cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 27 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
