73 Alonso PES 2010
| Name | Alonso |
|---|---|
| ID | 32487 |
| Nationality | Argentina |
| Club | AS Monaco FC |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 170cm |
| Weight | 68kg |
| Shirt Number | 8 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
75
Attack
57
Defence
68
Body Balance
80
Stamina
79
Top Speed
83
Acceleration
75
Response
85
Agility
80
Dribble Accuracy
83
Dribble Speed
75
Short Pass Accuracy
71
Short Pass Speed
79
Long Pass Accuracy
73
Long Pass Speed
66
Shot Accuracy
77
Shot Power
64
Shot Technique
80
Free Kick Accuracy
79
Swerve
67
Header
73
Jump
78
Technique
81
Aggression
78
Mentality
50
GK Skills
75
Team Work
5
Condition
Skills
- Dribbling
| Name | Alonso |
|---|---|
| ID | 32487 |
| Nationality | Argentina |
| Club | AS Monaco FC |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 170cm |
| Weight | 68kg |
| Shirt Number | 8 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
