68 Alvaro Mejia PES 2008
| Name | Alvaro Mejia |
|---|---|
| Full Name | Álvaro Mejía Pérez |
| ID | 7508 |
| Nationality | Spain |
| Club | Real Murcia |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 181cm |
| Weight | 71kg |
| Shirt Number | 14 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
56
Attack
77
Defence
76
Body Balance
78
Stamina
80
Top Speed
72
Acceleration
75
Response
76
Agility
72
Dribble Accuracy
74
Dribble Speed
73
Short Pass Accuracy
75
Short Pass Speed
69
Long Pass Accuracy
68
Long Pass Speed
63
Shot Accuracy
73
Shot Power
62
Shot Technique
56
Free Kick Accuracy
61
Swerve
70
Header
81
Jump
74
Technique
57
Aggression
76
Mentality
50
GK Skills
65
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Alvaro Mejia |
|---|---|
| Full Name | Álvaro Mejía Pérez |
| ID | 7508 |
| Nationality | Spain |
| Club | Real Murcia |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 181cm |
| Weight | 71kg |
| Shirt Number | 14 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
