59 Amalianes PES 2010
| Name | Amalianes |
|---|---|
| ID | 53509 |
| Nationality | Portugal |
| Club | C.D. Raltonvegua |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 189cm |
| Weight | 81kg |
| Shirt Number | 6 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
58
Attack
69
Defence
72
Body Balance
75
Stamina
71
Top Speed
73
Acceleration
82
Response
70
Agility
66
Dribble Accuracy
65
Dribble Speed
72
Short Pass Accuracy
67
Short Pass Speed
67
Long Pass Accuracy
66
Long Pass Speed
54
Shot Accuracy
70
Shot Power
58
Shot Technique
55
Free Kick Accuracy
55
Swerve
72
Header
69
Jump
66
Technique
55
Aggression
85
Mentality
50
GK Skills
80
Team Work
5
Condition
Skills
- S09 Covering
| Name | Amalianes |
|---|---|
| ID | 53509 |
| Nationality | Portugal |
| Club | C.D. Raltonvegua |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 189cm |
| Weight | 81kg |
| Shirt Number | 6 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
