65 Amat PES 2010
| Name | Amat |
|---|---|
| Full Name | Jordi Amat |
| ID | 41088 |
| Nationality | Spain |
| Club | R.C.D. Espanyol |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 17 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 184cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 40 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
49
Attack
68
Defence
77
Body Balance
70
Stamina
73
Top Speed
73
Acceleration
72
Response
68
Agility
68
Dribble Accuracy
65
Dribble Speed
66
Short Pass Accuracy
65
Short Pass Speed
68
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
53
Shot Accuracy
72
Shot Power
55
Shot Technique
55
Free Kick Accuracy
55
Swerve
73
Header
76
Jump
68
Technique
55
Aggression
62
Mentality
50
GK Skills
64
Team Work
3
Condition
Skills
| Name | Amat |
|---|---|
| Full Name | Jordi Amat |
| ID | 41088 |
| Nationality | Spain |
| Club | R.C.D. Espanyol |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 17 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 184cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 40 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
