71 Amaya PES 2010
| Name | Amaya |
|---|---|
| Full Name | Antonio Amaya |
| ID | 40568 |
| Nationality | Spain |
| Club | Lancashire Athletic |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 192cm |
| Weight | 86kg |
| Shirt Number | 4 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
50
Attack
75
Defence
80
Body Balance
76
Stamina
71
Top Speed
68
Acceleration
73
Response
67
Agility
67
Dribble Accuracy
66
Dribble Speed
67
Short Pass Accuracy
72
Short Pass Speed
67
Long Pass Accuracy
66
Long Pass Speed
55
Shot Accuracy
75
Shot Power
56
Shot Technique
56
Free Kick Accuracy
57
Swerve
75
Header
74
Jump
68
Technique
57
Aggression
67
Mentality
50
GK Skills
72
Team Work
6
Condition
Skills
| Name | Amaya |
|---|---|
| Full Name | Antonio Amaya |
| ID | 40568 |
| Nationality | Spain |
| Club | Lancashire Athletic |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 192cm |
| Weight | 86kg |
| Shirt Number | 4 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
