66 An Gorim (Al Ghanim) PES 2009
| Name | An Gorim |
|---|---|
| Real Name | Al Ghanim |
| Full Name | Ibrahim Al-Ghanim |
| ID | 96129 |
| Real ID | 30593 |
| Nationality | Qatar |
| Club | Free Agent |
| National Team | Guinea |
| Position | CB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 70kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
45
Attack
71
Defence
77
Body Balance
69
Stamina
72
Top Speed
73
Acceleration
73
Response
69
Agility
66
Dribble Accuracy
65
Dribble Speed
64
Short Pass Accuracy
62
Short Pass Speed
64
Long Pass Accuracy
61
Long Pass Speed
58
Shot Accuracy
76
Shot Power
52
Shot Technique
59
Free Kick Accuracy
54
Swerve
70
Header
74
Jump
68
Technique
65
Aggression
63
Mentality
50
GK Skills
62
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
| Name | An Gorim |
|---|---|
| Real Name | Al Ghanim |
| Full Name | Ibrahim Al-Ghanim |
| ID | 96129 |
| Real ID | 30593 |
| Nationality | Qatar |
| Club | Free Agent |
| National Team | Guinea |
| Position | CB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 70kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
