74 An Najilim (Al Mosailem) PES 2008
| Name | An Najilim |
|---|---|
| Real Name | Al Mosailem |
| Full Name | Yasser Al Mosailem |
| ID | 97373 |
| Real ID | 31837 |
| Nationality | Saudi Arabia |
| Club | Free Agent |
| National Team | Saudi Arabia |
| Position | GK |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 184cm |
| Weight | 78kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
75
Defence
74
Body Balance
71
Stamina
62
Top Speed
73
Acceleration
86
Response
78
Agility
49
Dribble Accuracy
55
Dribble Speed
49
Short Pass Accuracy
52
Short Pass Speed
49
Long Pass Accuracy
53
Long Pass Speed
43
Shot Accuracy
71
Shot Power
45
Shot Technique
43
Free Kick Accuracy
41
Swerve
45
Header
74
Jump
48
Technique
58
Aggression
71
Mentality
73
GK Skills
65
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | An Najilim |
|---|---|
| Real Name | Al Mosailem |
| Full Name | Yasser Al Mosailem |
| ID | 97373 |
| Real ID | 31837 |
| Nationality | Saudi Arabia |
| Club | Free Agent |
| National Team | Saudi Arabia |
| Position | GK |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 184cm |
| Weight | 78kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
