66 Anaslokh PES 2010
| Name | Anaslokh |
|---|---|
| ID | 105397 |
| Real ID | 39861 |
| Nationality | Saudi Arabia |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 75kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
46
Attack
72
Defence
69
Body Balance
75
Stamina
76
Top Speed
75
Acceleration
78
Response
72
Agility
69
Dribble Accuracy
67
Dribble Speed
65
Short Pass Accuracy
63
Short Pass Speed
68
Long Pass Accuracy
65
Long Pass Speed
59
Shot Accuracy
75
Shot Power
56
Shot Technique
52
Free Kick Accuracy
52
Swerve
69
Header
76
Jump
69
Technique
62
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
64
Team Work
3
Condition
Skills
| Name | Anaslokh |
|---|---|
| ID | 105397 |
| Real ID | 39861 |
| Nationality | Saudi Arabia |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 75kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players